Nový způsob života v podkroví

Řešení společnosti Scrigno pro projekt „Loft A“ Tomas Ghisellini, v němž praktičnost a prostorová průchodnost představují obytný komplex velké technické a umělecké hodnoty.

Milán, 23. února 2017. V nejvyšším patře racionalistické budovy z 50. let zkrášluje společnost Scrigno prostordůmyslně navržený architektem Tomas Ghisellini, duchovním otcem projektu moderní, příjemné a plynulé povahy.

V detailu dva překrývající se a původně samostatné prostory jsou spojeny do harmonické syntézy prostředí: v Padově architekt vdechuje život rozsáhlému komplexu objemů a tvarů, místu, kde stropy dvojí výšky, niky a překvapující prostory se vzájemně ovlivňují v symfonii prázdnoty a plnosti, jež propůjčuje celku pocit lehkosti. V této souvislosti vytváří společnost Scrigno revoluční řešení ve způsobu života v podkroví, kde nedostatek příček a přepážek zaručuje maximální flexibilitu prostoru a perspektivy procházejí bez přerušení vzhůru, což vybízí návštěvníka k tomu, aby se nechal unášet výřezy světla ve stropech, jež dávají zahlédnout oblohu.

Vjemová plynulost, kontinuita aflexibilní konfigurace použití: to jsou požadavky objednatele, na něž architekt Ghisellini reagoval ve fázi návrhu, díky stavebním pouzdrům a dveřím značky Scrigno. V tomto smyslu byla řešení Essential zahrnuta do čtyř kritických bodů podkroví: stavební pouzdra pojímají dva panely velkého rozměru pro dočasné rozčlenění rozvodů, zatímco dvě dveře byly určeny pro funkční prostory spíže a koupelny, jež se nacházejí ve druhém patře.

Překvapivě lehké schodiště, jehož bylo zřejmě dosaženo ohýbáním parket z přírodního dřeva, umožňuje přístup do vyšší úrovně, kde pozornost oka upoutá obývací studio se skandinávskými rysy, s vyhlídkou přímo na obývací zónu z jedné strany a prostornou terasu na okraji z druhé strany, vystavenou nádherným panoramatickým výhledům díky tomu, že je celá stěna prosklená.

Charakterizované elegancí a diskrétností se dveře apartmánu se přeměňují na „posuvné hranice“, díky čemuž zároveň zachovávají prostorovou homogenitu typickou pro podkroví. Co se týče stylu objemů, přítomnost prvků, které zcela zmizí ve zdech, představuje nakonec velkou výhodu v tom, že prostředí propůjčuje prodyšnost a transparentnost, v otevřeném prostoru bez překážek, který je v případě potřeby schopen vytvářet strategické prostorové překrývky.

Architekt Tomas Ghisellini, projektový manažer, říká: „Vysoký důraz na detaily a schopnost studovat nestandardní řešení jsou věci, které nás vedly k výběru společnosti Scrigno, již považujeme za vynikajícího a spolehlivého partnera. V ambiciózním projektu jako je tento, v němž jsme přetvářeli domácí prostředí studujíce designové detaily značného formálního, konstrukčního a estetického významu, nám řešení značky Scrigno umožnila nejlépe uspokojit požadavky zákazníka a vytvořit moderní obytný prostor, který je flexibilní a má velký charakter.“

Francesco Bigoni, marketingový ředitel společnosti Scrigno Holding S.p.A. říká: „Jsme hrdi na to, že jsme součástí tohoto úžasného projektu, v němž jsou naše řešení zhodnocena jedinečným talentem architekta Tomase Ghiselliniho. V projektu „Loft A“ naše projekty ladí s originalitou a vkusem apartmánu, v němž mají detaily zásadní roli a umění a tvořivost se stávají stylistickým a současně funkčním prvkem tak, aby reagovaly na potřeby těch, kdo obývají dům.“

Author: matteo