Firma

HOME > Firma

KDO JSME

Koncern

Od svého založení v roce 1989 je dnes Scrigno uznávaným lídrem v oboru projektování, výroby a obchodování s exkluzivním typem zásuvných pouzder pro dveře a okna, 100% Made in Italy. Sídlo podniku je ve frakci Sant’Ermete, součásti obce Santarcangelo di Romagna (Rimini), kde zaujímá plochu 50.000 m2, zatímco vlastní výrobní závod se nachází o několik kilometrů dál v obci Savignano sul Rubicone, na zastavěné ploše 30.000 m2.

Podnik Scrigno má 270 zaměstnanců a vyrábí 400.000 zásuvných pouzder ročně, která exportuje do více než 30 zemí, a jeho konsolidovaný obrat za rok 2018 přesahuje částku 70.000.000 €, z které zhruba 50% je vývoz do zahraničí, na trhu zaujímá pozici konsolidovaného koncernu a ve svém oboru je referenčním bodem.

Od roku 2003 existuje pobočka Scrigno France, v Montceau Les Mines, přímo v srdci Francie v roce 2009 byla založena pobočka Scrigno España v Barceloně, od roku 2014 existuje také v Praze Scrigno s.r.o a nejnověji od března 2019 najdeme Scrigno Deutschland i ve Frankfurtu. Podnik Scrigno rozvíjí své aktivity v oboru bezpečnosti prostřednictvím ovládané firmy Master se sídlem v italském měste Piacenza, kde se na ploše 20.000 m2 vyrábí více než 30.000 bezpečnostních dveří ročně.

Od 27. června 2018 se společnost stala součástí fondu Clessidra Capital Partners 3, pod správou Clessidra sgr, italského lídra na trhu private equity. Přistoupení do fondu Clessidra znamenalo pro Scrigno začátek nové éry. Díky výrazným finančním zdrojům vyčleněným na expanzní business plán je koncern schopen pokračovat s novou energií ve své strategii internacionalizace a diverzifikace.

POSLÁNÍ

Posláním firmy Scrigno je vyrábět excelentní systémy otvírání dveří, které zlepšují komfort života i interiéru a přispívají tak ke zvýšení kvality bydlení. Scrigno, to je příslib dokonalosti, která nezná kompromis.

LEADER V OBORU

Zkušenosti nabyté během let a úspěchy na světovém trhu umožnily, že se dnes firma Scrigno ocitá na vedoucí pozici ve výrobě a prodeji pouzder pro skryté posuvné dveře a okna.

Silnou stránkou firmy je její pružnost, jak z výrobního, tak z obchodního hlediska. Firma Scrigno se stále snaží dosáhnout excelence a špičkové kvality, protože hlavním středem jejího zájmu je konečný zákazník, prodejce a návrhář, jimž se snaží zajistit služby na té nejvyšší úrovni, která na trhu existuje, a neustálou informační podporu.

V dnešní době firma Scrigno vyváží své výrobky do 30 zemí světa. Francie je prvním zahraničním trhem, na kterém začala firma Scrigno působit.

Distribuce výrobků firmy Scrigno v Itálii probíhá prostřednictvím rozvětvené obchodní sítě. Prodejním místům poskytuje podporu 21 obchodních agentur působících na vnitrostátní úrovni.

LIDSKÉ ZDROJE

Firma Scrigno věnuje zvláštní pozornost hodnocení organizace, profesionality a osobní motivace svých spolupracovníků.

Personál podniku je vysoce specializovaný a kvalifikovaný.

Skupina má 270 zaměstnanců.

30 LET historie

400.000 pouzder ročně

vyvážených do 30 ZEMÍ světa

100% MADE IN ITALY

TECHNOLOGIE A VÝROBA

Posuvné a křídlové dveře pro každou dispozici
Výrobní program firmy Scrigno zahrnuje pouzdra pro dveře a okna, posuvné a otočné dveře, jakož i sérii příslušenství, které nabízí inovační řešení pro získání prostoru.

Program je rozdělen do tří skupin výrobků:

  • Scrigno Gold představující špičkové výrobky
  • Essential by Scrigno charakterizovaná minimalistickým pojetím
  • Stech, série pouzder do interiéru, určená speciálně pro projekty.

Každá skupina výrobků je schopna uspokojit specifické požadavky trhu, ať se jedná o cílové využití nebo o cenu.

VÝZKUM A VÝVOJ

Stavební pouzdra pro posuvné dveře
Firma Scrigno klade velký důraz na vysokou kvalitu, která se v průběhu let stále zlepšuje, aby bylo dosaženo co nejvyššího standardu a absolutní výjimečnosti.

Inovace je tudíž ve firmě stále přítomná a projevuje se v neustálém vylepšování výběru materiálů a systému montáže s cílem objevovat stále nové možnosti.

Firma Scrigno úzce spolupracuje s návrháři a architekty za účelem uspokojení stále větších a rozmanitějších požadavků, které současný trh klade.

Výroba od firmy Scrigno je impozantní: přibližně 400 tisíc stavebních pouzder ročně.