Prostory v bílém tónu – Studio Quartospazio se inspiruje řadou Scrigno Essential

Oživit staré prostory a vdechnout jim pocit svěžesti a modernosti: řada Essential společnosti Scrigno se ukázala jako ideální volba pro Quartospazio Rovereto – kreativní a architektonické studio se specializací na architektonické plánování, stavební řízení a design – díky své mimořádné lehkosti zaručené jasnými a čistými liniemi, vkládanými ve vyváženém poměru střídavě mezi rovné a zakřivené povrchy. Při přestavbě mění neutrální barva zvolených řešení byt na téměř éterický prostor bez zbytečných architektonických prvků a převaha bílé vytváří dokonalou synergii mezi téměř sochařskou estetikou a extrémně moderním designem interiéru.

V historickém centru Nogareda, které se nachází několik kilometrů od Rovereta, proběhla rekonstrukce bytu pro dvě rodiny. Dům o rozloze 162 metrů čtverečních byl zcela přebudován s důrazem na větší funkčnost místností; nyní následuje velký prostor k dennímu užívání za pohodlným prostorem na spaní. Rekonstruovaly se i sklepy, které se nacházejí v přízemí, a tím vznikl prostor pro velkou a elegantní halu. Dvě úrovně domu spojuje schodiště navržené na míru a vyrobené z ocelového tubusu se skleněnou stěnou. Dveře a posuvné dveře bez zárubní řady Essential značky Scrigno harmonicky propojují různé místnosti domu; dveřní obrysy nejsou totiž díky bílé povrchové úpravě téměř vidět a zcela splývají se stěnou. Místnosti zdobí kamenné prvky jako obrysy portálů a mramor z Valpolicella položený na zářivé podlaze. Kombinace těchto materiálů, robustnějších i tradičnějších, s lehkými sádrokartonovými nebo skleněnými prvky v modernějším stylu je odpovědí na jasnou designovou strategii zaměřenou na zdůraznění konečného efektu, jenž přináší překvapivý estetický výsledek.

“Základem každého našeho architektonického projektu je touha vytvořit pohodlné a zároveň exkluzivní prostředí, kde stojí v popředí zájmu inovace a design. Dalo by se říct, že řada Essential Scrigno vlastně působí jako pojítko mezi stylem zaměřeným na podstatu a sugestivními materiály s cílem vytvářet high-tech architekturu, zdůrazňující parametry kvality a komfortu” vysvětluje architekt Giovanni Toldo ze studia Quartospazio Rovereto, a pokračuje. “Značka Scrigno je pro nás zárukou dokonalosti a kvality, vlastností, které se osvědčily u mnoha již dříve realizovaných projektů. Řada Essential, charakterizovaná minimálním a originálním stylem, zdůrazňuje díky své extrémní všestrannosti dynamické přepracování interiéru a je zárukou jedinečnosti každého projektu.”

Author: michele